en
pl
home

Targi Pojazdów Zabytkowych RETRO MOTOR SHOW zapraszają na niezapomnianą podróż do historii zabytkowej motoryzacji XX wieku! Zakończ sezon w klasycznie pięknym stylu!

Krwista czerwień Ferrari, Jaguar Jamesa Bonda, charakterystyczny pomruk Mustanga, włoska elegancja ze sportowym zacięciem Alfy Romeo… Któż z nas nie chciał zasiąść za sterami samochodów, których widok zapierał dech w piersiach, kobiety mdlały, a dzieci wymieniały „fachowe” komentarze – „Ile ma na liczniku?”, „Dwieście dwadzieścia…”, „Ja cię…” i odjeżdżały nimi w świat fantazji…
Wszystko zaczęło się w 1769 roku, kiedy to we Francji powstał pierwszy pojazd mechaniczny o napędzie parowym, który osiągał całe 4km/h. Dopiero 138 lat później Henry Ford uruchomił pierwszą na świecie, wielkoseryjną produkcję samochodów, wprowadzając na rynek Model T, niezwykle uniwersalny (mógł służyć również do napędzania urządzeń w gospodarstwach rolnych) i, jak na ówczesne czasy, niezawodny!

Od tego momentu motoryzacja „ruszyła z kopyta”, a na rynku pojawiało się coraz więcej marek, znanych nam do dzisiaj.O ile XIX wiek pozostawiał wiele do życzenia pod kątem dizajnu samochodów (możemy wybaczyć, toż były to dopiero początki), o tyle już XX wiek, szczególnie po II Wojnie Światowej, przyniósł nam samochody, które niejeden miłośnik motoryzacji chciałby mieć w swoim garażu. Kto nie marzył o Jaguarze E-Type, Mercedesie 300 SL czy choćby kultowym Volkswagenie Beetle (typ 1) lub Citröenie 2CV?
fotolia_81800589_subscription_monthly_m.

W tym miejscu można wymieniać setki marek i modeli, które do dziś zachwycają swoją sylwetką, urodą i wspomnieniami…Na sentymentalną podróż do przeszłości, do czasów, w których słowo „piękno” zawsze kojarzone było z motoryzacją, zapraszamy już w listopadzie! Retro Motor Show odsłoni przed wami legendy światowej i rodzimej produkcji.

Zobaczcie modele, na których widok mocniej zabije serce, zadrżą ręce, a w oku zakręci się łezka… Pokażcie swoim dzieciom jak wyglądały Wasze marzenia…

fotolia_76471612_subscription_monthly_m.

Zapraszamy na największą w Polsce ekspozycję:

  • samochodów zabytkowych i klasycznych
  • motocykli zabytkowych
  • youngtimerów

W programie również:

  • pokazy i prezentacje
  • giełda
  • strefa wozów specjalnych
fotolia_76470615_subscription_monthly_m.


Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact